• Novinky

• Přírodovědný klokan 🦘

18. 10. 2023

Vědomostní soutěže se v tomto školním roce teprve rozbíhají, ale přírodovědný "Klokan" už přiskákal. Letošní soutěže se zúčastnilo 110 žáků 8. a 9. ročníků. 🥳

3. 10. 2023

Ve čtvrtek 21. 9. proběhl na atletickém stadionu již čtvrtý ročník atletických závodů zábřežských škol O pohár starosty města. I letos, jako roky předešlé, se ho naši žáci zúčastnili a hodlali v něm opět zvítězit a dovézt zpět do školy vítězný pohár. 🏆 Všichni naši závodníci skvěle reprezentovali školu, nikdo nic nevzdal, kromě skoku vysokého mladších žáků jsme měli zastoupení na stupních vítězů ve všech disciplínách a závody jsme si užili na 100%. Za to patří všem velké pochvala. 😍

Mezi nej výkony dne patřilo vystoupení Vojtěcha Opravila, který vyhrál skok vysoký, skok daleký, hod míčkem i běh na 60m starších žáků a nakonec s rozseknutou hlavou ještě absolvoval svůj úsek štafety na 8x200m. 🙈Marek Horký vyhrál 800m starších žáků. Adéla Dušková vyhrála skok vysoký starších žákyň, na stupních vítězů ji doprovodila druhá Hana Žáková. Skok vysoký mladších děvčat vyhrála Elen Matějčková, druhá byla Klaudie Spíchalová. Běh na 600m mladších děvčat ovládly Adéla Vepřková a Magdaléna Kovářová. Míček mladších žáků vyhrál Tobiáš Kauer, v dálce mladších hochů nám rovněž patřilo první i druhé místo zásluhou Pepy Banka a Vaška Čecha. Pepa Bank vyhrál i 800m a skvěle závodil ve výšce a běhu na 60m. 🔥

Body do družstva však přidali všichni závodníci a pohár je jejich společnou zásluhou, viz fotky ze závodu. Všem děkujeme a gratulujeme!!! 🎉🎉🎉

• Přespolní běh 🏃🧭

2. 10. 2023

V pondělí 25. 9. 2023 se žáci naší školy zúčastnili okrskového kola v přespolním běhu v Zábřehu. Počasí nám letos přálo a naši běžci dosáhli skvělých výsledků. Všechny kategorie postoupili do okresního kola. Mladší žákyně postupovaly z 1. místa, starší žákyně z 2. místa a kategorie mladších i starších chlapců z 1. místa. 🥳

Okresní finále proběhlo následující den v Šumperku. I přes náročnou trasu s velkým převýšením si naši žáci vedli skvěle. Mladší dívky získaly krásnou stříbrnou medaili. 🥈 Starší chlapci si domů odvezli bronzovou medaili. 🥉 Kategorie starších dívek obsadila 4. místo, mladší chlapci 6. místo. 😎

Naše úspěšná družstva tvořili tito žáci:

Mladší dívky: Magdalena Kovářová, Ema Šafářová, Elen Matějčková, Anna Křepelková, Adéla Vepřková a Eliška Zapletalová

Starší dívky: Agáta Přibylová, Lucie Žalio, Iva Chlumská, Laura Krátká, Markéta Ozorovská a Lucie Odložilová

Mladší chlapci: Josef Bank, Matyáš Daňko, Marek Drábek, Tomáš Diblík, Lukáš Kubíček, Ondřej Vysocký

Starší chlapci: Dominik Drozd, Matyáš Rýznar, Přemysl Pavlík, Jan Hajtmar, Jan Bureš, Marek Horký, Richard Drozd

Všem závodníkům moc gratulujeme a přejeme další skvělé výsledky! 😻

• Exkurze Podyjí 9.C 🧭

27. 9. 2023

Všechno začalo dlouhou cestou vlakem. 🚆

Po příjezdu jsme se vydali na tripik po Znojmu a začali vyplňovat pracovní listy plné historických památek a přírodovědných otázek. 💡 Přes centrum naše putování pokračovalo na Kraví horu vřesovištěm a vinicemi. Závěr dne končil ve znojemském Kauflandu. 🛍️ Následovala večeře, která byla velice pestrá a pak nejlepší část z celého výletu a to byl večer. Druhý den jsme navštívili NP Podyji z Čížova směr Vranov a podivali se i na nejmenší městečko v Rakousku z Hardeggské vyhlídky. 📷

Bylo to náročné, ale se skvělou partou lidí jsme to zvládli levou zadní. 😊

Holky z 9.C

• Jaký byl Den bez aut? 🚫🚗

25. 9. 2023

22. září je v Evropě připomínán jako Den bez aut. 🇪🇺🚫🚗

S nárůstem počtu aut je spojena řada negativních jevů, které znepříjemňují nebo dokonce ohrožují náš život. Zhoršená kvalita ovzduší, hluk, vyšší riziko nehod, a podobně. 😐

Také na Božence se potýkáme s nárůstem počtu aut, zejména v ranních hodinách, kdy rodiče přivážejí své děti přímo před školu a dochází tak k mnoha rizikovým situacím. Tento fenomén zvaný mamataxi také nepřispívá ke zdravému pohybu dětí. ⚠️

Cílem Dne bez aut bylo nejen představit rizika automobilové dopravy, ale také ukázat na jiné využití prostoru, který bývá běžně vyhrazen autům. ✅

Žáci tak měli možnost si v místě parkoviště vyzkoušet jízdu zručnosti na kole a na koloběžce, vyplnit si dopravní test, nebo jen pokreslit asfaltovou plochu křídami. 🎨

V tento den přijelo do školy na kolách 🚲 a koloběžkách 🛴 víc dětí než v jiné dny, což svědčí o tom, že děti o tento způsob dopravy mají zájem. Na nás, dospělých pak je, abychom jim pro takový zdravý pohyb vytvořili podmínky. 🙂

• Goučko 6.A a 6.C 🌞

22. 9. 2023

Tato akce probíhala od 18. 9. do 20. 9. v Herolticích.

Tři dny zábavy si užívaly třídy 6.A a 6.C. Hráli jsme spoustu zábavných her a taky jsme si vyšli na procházku, co procházku… výšlap to byl - 10 km do kopce, ale výlet to byl krásný… lesík, louka a sem tam i potůček. 🌳🌊

Cestou zpátky jsme šli ze strmého kopce a někteří z nás si tam narazili zadky. 😂 Cestou nám vyhladovělo, ale když jsme přišli, tak už byla večeře na stole. Mimochodem nám tam vařili skvěle. Byla to zábava a mnoho z nás by si to zopakovalo. Například tu diskotéku, kde jsme si někteří vyřvali hlasivky. 🪩😀

Já osobně bych se tam ještě vrátila a tak Vám všem děkujeme za skvěle prožité 3 dny.🙂

Anička Straková, 6.C

• O přesnou mušku J. E. Welzla 🎯

21. 9. 2023

Naše školní výprava, složená ze dvou týmů deváťáků po třech soutěžících, se zúčastnila dne 20. 9. soutěže  "O přesnou mušku J. E. Welzla" v Zábřehu.

Soutěž se skládala z výkladu k expozici J. E. Welzla, při kterém plnili vědomostní kvíz, a střelba ze vzduchové pušky. Zde si jeden z týmů vystřílel krásné 6. místo ve složení Dorota Indrová, Iva Chlumská, Daniel Herzig

Dokonce jsme získali i zlatý kov. 1. místo 🥇 získal tým ve složení  Radek Kovařík, Šimon Opravil a ostrostřelec Matyáš Hýbl, který svou přesností připomínal Robina Hooda, ale se vzduchovkou. 🔫