• Novinky

     • Soutěž v anglickém jazyce 🇬🇧
      • Soutěž v anglickém jazyce 🇬🇧

       20. 2. 2022

       Po dvouleté pauze proběhla ve čtvrtek 17. 2. soutěž v anglickém jazyce.

       Ve dvou kategoriích soutěžilo skoro 50 žáků, kteří poměřili své dovednosti v poslechu, čtení a konverzaci. Všichni dokázali, že jim angličtina jde skvěle, většinu navíc moc baví a věnují se jí ve svém volném čase.

       V kategorii do 7. ročníku se na prvních třech místech umístili Adéla Valášková, Matyáš Krmela a Michal Glockner.

       V kategorii 8. - 9. ročník to byli Eliška Voráčová, Monika Chamlarová, Štěpán Kroutil a Martin Žanda. 

       Adélka a Eliška budou naši školu reprezentovat v okresním kole v Šumperku. 🎉

       Děkujeme všem za účast a snahu podat co nejlepší výkon! 👍

     • Soutěže z němčiny a ruštiny 🇩🇪 🇷🇺
      • Soutěže z němčiny a ruštiny 🇩🇪 🇷🇺

       15. 2. 2022

       V uplynulých dnech proběhly konverzační soutěže z němčiny a ruštiny.

       Ačkoli byla výuka poznamenána karanténami a distanční výukou, soutěžící se úkolu zhostili se ctí a do konverzace se zapojili naprosto bezproblémově. V okresním kole olympiády z německého jazyka budou naši školu reprezentovat Valerie Keprtová a Kateřina Štoudková. Jména dalších šikovných žáků, kteří se k děvčatům přidají, jsou zatím v jednání.

       Co se týče ruského jazyka, školního kola se zúčastnilo 5 odvážlivců. Nejdříve je čekal poslech, poté konverzovali s porotci. Žáci byli moc šikovní. A do krajského kola postupuje Michal Vepřek (9.A) a Jirka Lexman (9.C). Krásné třetí místo patří Viktorii Obšilové (9.A).

       Všem moc děkujeme. ☺️

     • Oslava Boženky ve 4.A 🎉
      • Oslava Boženky ve 4.A 🎉

       14. 2. 2022

       V pátek 11. 2. měla svátek Božena. Protože toto krásné české jméno je shodné se jménem patronky naší školy, rozhodli jsme se svátek patřičně oslavit. 😊

       A nejlepší oslava je samozřejmě prací. Nejprve jsme si zahráli na spisovatele. A aby psaní příběhu nebylo jen tak jednoduché, vyzkoušeli jsme si novou metodu - black poetry. Jako podklad nám posloužila okopírovaná stránka z knihy Boženy Němcové. V okamžiku se začaly rodit nové originální příběhy. 

       Poté jsme si připomněli pohádky a knížky, které Božena Němcová napsala. Pokusili jsme se nakreslit naši oblíbenou pohádkovou postavu. 🎨

       A na závěr, za dobře odvedenou práci a naše vynaložené úsilí, nám paní učitelka přečetla pohádku, kterou jsme si vybrali. 

        

       Tak všechno nejlepší Boženky!

     • Náhradní lyžování ve Zborově 9.-11. února 🎿
      • Náhradní lyžování ve Zborově 9.-11. února 🎿

       14. 2. 2022

       V důsledku všech covidových opatření a covidového testování se 13 žáků ze třídy 7.C nemohlo zúčastnit jejich lyžařského kurzu v Herolticích.

       Abychom i těmto dětem dopřáli možnost užít si lyžování, rozhodli jsme se uspořádat pro ně náhradní lyžování ve Zborově s dojížděním a spaním ve škole. Každý den jsme linkovým autobusem dojeli do Zborova, tam odlyžovali, vrátili se zpět do školy na pozdní oběd a na večerní sportování a následné spaní v tělocvičně. 🏂

       Lyžování se zúčastnili jak pokročilí lyžaři a snowboarďáci, kteří zdokonalovali svoje lyžařské umění, tak začátečníci na lyžích i s prknem. Během prvního dne jsme všichni zvládli vyjet a sjet zborovský svah a dál už se jen zlepšovali. 👍

     • Recitační soutěž - školní kolo ✔️
      • Recitační soutěž - školní kolo ✔️

       13. 2. 2022

       Ve středu 9. 2. 2022  proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže.

       Zúčastnilo se 32 dětí z 1. – 5. tříd, které soutěžily ve třech kategoriích. Porota, která byla složena z pedagogů 1.stupně rozhodla následovně: 

       Kategorie 0 - děti 1. tříd 

       1. Ondřej Drážný  – 1.A 

       2. Matouš Susík  – 1.B

       3. Maylan Jirásek  – 1.C

        

       Kategorie 1 – 2. - 3. třídy

       1. Petra Hamplová – 3.C

           Jan Karger - 3.C

       2. Karel Vala - 3.B

       3. Stella Volková - 2.B

        

       Kategorie 2 – 4. - 5. třídy

       1. Marek Sekanina - 5.A

       2. Vít Lant - 5.A

       3. Ondřej Vysocký - 5.B

        

       Všem vítězům blahopřejeme. ☺️

       Z každé kategorie postupují do okrskového kola 2 soutěžící. Okrskové kolo proběhne 16.2.2022 v Domě dětí Krasohled Zábřeh.  

     • Lyžařský kurz Heroltice 23. - 27. ledna ⛷️
      • Lyžařský kurz Heroltice 23. - 27. ledna ⛷️

       11. 2. 2022

       V neděli 23. ledna se žáci tříd 7.A a 7.C vypravili na svůj lyžařský kurz do Heroltic. Počasí a sněhové podmínky nám přály, tudíž jsme hned v neděli mohli vyzkoušet heroltickou sjezdovku. Kurzu se zúčastnili zkušení lyžaři i lyžaři a snowboarďáci začátečníci a všichni jsme si lyžování skvěle užili. Začátečníci se v Herolticích naučili parádně sjíždět kopec, ti, co už uměli, se v Herolticích zdokonalili a pak si vyzkoušeli i sjezdovky na Bukové hoře.

     • Olympiáda v českém jazyce ✍️
      • Olympiáda v českém jazyce ✍️

       1. 2. 2022

          V úterý 25. ledna proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Osmnáct statečných zástupců osmých a devátých tříd se sešlo v učebně výtvarné výchovy. Během prvních dvou vyučovacích hodin se snažili co nejlépe reprezentovat své třídy a vyzrát nad zapeklitým zadáním. J Žáci si museli poradit s gramatikou i nelehkým slohovým úkolem. Dva nejúspěšnější řešiteléMarkéta Ryšavá (9. C) a Martin Šmehlík (9. C) postupují do okresního kola. Velkou pochvalu si zaslouží i děvčata – Markéta Žáková (9. C) a Monika Chamlarová (8. C), která se dělí o třetí místo. Počty bodů i výsledné pořadí všech účastníků si je možné prohlédnout na nástěnce ve správním pavilonu.

          Všem zúčastněným děkujeme za odvahu přijít a odhodlání nad zadáním zvítězit! Věříme, že díky účasti na olympiádě v českém jazyce máte svou mateřštinu zase o něco raději! 🙂Poděkování za fotogalerii a pomoc s organizací letí i k paní asistentce Jitce Hufové.                                                    

       Alžběta Reliová