• Novinky

• Pythagoriáda 🧮

31. 10. 2022

Ve středu 19. října psalo 92 vybraných žáků z druhého stupně školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. ✍️

Z šestých tříd se nejlépe vedlo a 9 bodů získal Matyáš Daňko z 6.A.

Ze sedmých tříd získal 10 bodů Přemysl Pavlík ze 7.B.

Mezi osmáky byl nejlepší Matěj Chmelař z 8.B, který získal 9 bodů. Nejvíce se dařilo deváťákům, kde 10 bodů získali Matěj Najman (9.D) a Josef John (9.B) a 9 bodů Filip Václavek (9.B).

Všichni jmenovaní se stali úspěšnými řešiteli a měli by školu reprezentovat v okresním kole. Gratulujeme! 🎉

• Přebor škol okresu Šumperk v orientačním běhu - podzimní kolo 🧭

28. 10. 2022

Ve čtvrtek 20.října 2022 se konal v Šumperku Přebor škol v orientačním běhu. Pořadatel – oddíl Severka Šumperk, tentokrát zvolil závodní prostor přímo ve městě – u 6. ZŠ a mapu s názvem U Huberta.

Družstvo naší školy bylo složeno z 8 závodníků, přičemž byli i tací, kteří závod běželi poprvé. I přesto se na stupně vítězů dokázali ve svých kategoriích prosadit Eliška Rochovanská (D3) a Kája Vala (H5), skončili shodně na 3. místě. Těsně pod stupni, na 4. místě, skončila Štěpánka Rochovanská a Matyáš Baník. Velmi slušně se také umístil Martin Lexman – 5. místo a naši nejstarší chlapci ve velmi silně obsazené kategorii H9 (44 startujících) skončili na 10. místě Roman Hohn a na 14. místě Jakub Holinka. Celkově jsme určitě byli spokojeni, a ceníme si toho, že všichni našli své správné kontroly a tím také všichni figurovali ve výsledcích. 🙂

Mimo uvedené závodníky se na přeboru zúčastnilo ze Zábřehu také početné družstvo gymnázia a v něm také řada studentů, kteří se orienťák naučili právě na ZŠ Boženy Němcové. 🤩

Eva Strachotová

• Přírodovědný Klokan 🦘

25. 10. 2022

Vědomostní soutěže se v tomto školním roce teprve rozbíhají, ale přírodovědný "Klokan" už přiskákal. 😎

21. 10. 2022

úterý 18. 10. se celkem 60 žáků naší školy vypravilo do Olomouce na exkurzi svíčkárny.

Počet byl nakonec optimální, protože jsme obsadili celý vagón ve vlaku. 🚂

Ve svíčkárně už na nás čekali příjemní majitelé, kteří nás nejprve seznámili s technologií výroby různých svíček a mýdel. Potom si každý z nás ručně vyrobil barevně polévanou svíčku, vlastní mýdlo, lahvičku s koupelovými solemi, plovoucí svíčku, a tašku, do které jsme všechny naše výrobky uložili. 🛍️

Inspirovalo nás to natolik, že si mnozí z nás ještě přikoupili další modely svíček na dotvoření.

Odcházeli jsme s velkým „nákupem“, spokojeni a dobrou náladou. I počasí nám přálo a na cestu slunko pěkně hřálo. 🌞

• Školní turnaj ve vybíjené dívek 😎

20. 10. 2022

V pondělí 17. 10. a v úterý 1810. se v tělocvičnách Boženky odehrály turnaje ve vybíjené, které byly určené pro dívky 2. stupně. V pondělí se proti sobě utkala kategorie mladších dívek - žákyně 6. a 7. ročníků, v úterý pokračovala kategorie starších dívek - žákyně 8. a 9. ročníků. Turnaje byly velmi vyrovnané, holky bojovaly co to šlo, což můžeme vidět na fotkách níže. 📷

Všem zúčastněným dívkám moc děkujeme za krásně strávená odpoledne a přejeme mnoho úspěchů v dalších sportovních soutěžích! 👍🥰

• O Pohár starosty 🏆 🎉

13. 10. 2022

Ve čtvrtek 22. 9. 2022 se žáci naší školy zúčastnili již tradičních atletických závodů na zábřežském stadionu. ✌️

Počasí nám přálo a k vidění byla řada pěkných sportovních výkonů. Za účasti družstev z místních tří základních škol a nižšího gymnázia jsme opět udrželi neporazitelnost a potřetí tyto závody vyhráli. 🎉 🥳

Tradičně kvalitní výkony předvedli naši žáci ve výšce a v míčku, kde jsme získali napříč kategoriemi většinu z možných medailí. Alespoň jednoho zástupce na stupních vítězů jsme pak měli téměř v každé disciplíně.

Závěrečné štafety tradičně zakončily kolektivní snažení všech našich závodníků, fandili jsme všichni všem a závodili všichni za Boženku!!! 🏃‍♀️ 🏃‍♂️

Závodníkům děkujeme a gratulujeme.

• Přespolní běh 🏃‍♀️ 🏃‍♂️

11. 10. 2022

V úterý 27. 9. 2022 se žáci naší školy zúčastnili okrskového kola v přespolním běhu.

I přes obrovskou nepřízeň počasí naši závodníci doběhli skvěle a kategorie mladší dívky, starší dívky a mladší chlapci si z 1. míst zajistili postup do okresního finále.

Starší chlapci ve složení: David Podsklan, Marek Horký, Filip Václavek, Vilém Kovář, Jan Bureš, Dominik Poláček a Ondřej Možný obsadili krásné 2. místo 🥈, ovšem bez postupu.

Okresní finále probíhalo v pátek 30. 9. v Šumperku. Pro průběh finálového závodu se počasí umoudřilo a naši žáci si vedli výborně. Mladší dívky ve složení: Klaudie Spíchalová, Agáta Přibylová, Markéta Ozorovská, LucieOdložilová, Lucie Žalio a Adéla Dušková obsadily ve finále krásné 3. místo🥉

Starší dívky ve složení: Kateřina Opravilová, Tereza Matějíčková, Iva Chlumská, MartinaHerynková, Laura Krátká, Petra Körnerová a Barbora Smékalová obsadily ve finále 4. místo.

Mladší chlapci ve složení: Přemysl Pavlík, Jonáš Michálek, Jan Hajtmar, Václav Čech, Josef Bank, Jakub Matějíček a Petr Opravil obsadili ve finále krásné 3. místo. 🥉

Všem závodníkům moc gratulujeme a přejeme další skvělé výsledky! 🎉

• Lesní pedagogika 🌳🌲🍁🍂

Ve čtvrtek 6. 10. se na nás hned od rána v Růžovém údolí usmívalo sluníčko. 🌞

Přivítalo třídu 3.B v krásném podzimním lese, kde nás už čekali lesníci Lída s Honzou.

Připravili si pro nás zábavné dopoledne ze života lesa.

Mohli jsme tak prožít radostný společný čas plný pohybu, her, podzimních barev, vůní a objevování. 😊

• Adaptační kurz 6. A a 6. B 👦👧

8. 10. 2022

Začátek podzimu byl pro žáky 6. A a 6. B velmi příjemný. Jeli se totiž seznamovat do Heroltic. 🔝

Kolektivy šestých tříd se potřebovaly pořádně stmelit a to jde nejlépe uprostřed přírody. Ve středu 21. 9. jsme se sešli před školou, naložili svá zavazadla a pak už nic nebránilo tomu, abychom si celou „AKCI GO“ pořádně užili. Počasí naše plány podpořilo, mohli jsme si tedy  užívat i venkovní aktivity. 🌞

Poznávali jsme se při různých hrách, vytvořili jsme si svá třídní pravidla, užili jsme si procházku přírodou a využili jsme i možnost zrelaxovat se v bazénu. Věříme, že cíl byl splněn a kromě utužení kamarádských vztahů z 1. stupně se mnohým  podařilo navázat i nová přátelství.

Oběma třídám moc přejeme, aby v nastavené spolupráci,  úsměvech, kamarádství a vzájemné pomoci pokračovali celé následující čtyři roky, které společně stráví na 2. stupni. 🙏