• Novinky

• Den Země 🌎

22. 4. 2024

Den Země (22. 4.) je svátek, který má za cíl připomínat lidem, že nemáme jiný domov. A že bychom o něj tedy měli pečovat.

Jak to dnes vypadalo ve 3.A?

Třeťáčci z áčka  si výrobou kooperativního obrazu tento svátek připomněli. Každý žáček ze třídy si vylosoval díl obrazu, který si sám dotvořil a vybarvil. 🎨 Pak všichni společně slepili obraz do jednoho celku. Do bublin u jednotlivých postav, po společné diskuzi, děti dopsaly, jak mohou oni přispět k záchraně planety. 🌏

Jak to dnes vypadalo ve 3.B?

Děti ve 3.B oslavily Den Země obrázkem, na kterém se zápalem společně pracovaly. 🙌

Jak to dnes vypadalo v 5.B?

Den Země si připomněla také třída 5.B, a to v rámci propojení přírodovědy a pracovních činností. 👍

• O poklad paní Magdaleny 🔎

22. 4. 2024

Dne 18. 4. 2024 jsme se my páťáci z Boženky zúčastnili soutěže O poklad paní Magdaleny.

Z každé třídy byl vyslaný tým o třech lidech. 🕵️‍♂️

Za 5.A to byli Jindra Pavlík, Adam Králík a Anička Bartošová. Třídu 5.C zastupovali Domča Hruška, Radek Havlíček a Nelča Hrubá.

Za naši třídu 5.B soutěžil Tomáš Hampl, Tonda Pírek a Sebastian Topitsch.

Soutěž začala v muzeu. Celkem nás bylo 12 skupinek. Každá skupinka dostala svůj stůl s pracovními listy. Jako první  nám zahráli krátké divadlo, v němž byly schované odpovědi na otázky. Další nápovědy jsme hledali po celém muzeu. Po krátké svačině jsme šli na Masarykovo náměstí, kde jsme řešili další úkoly. Samotný  poklad byl dobře schovaný v muzeu. Byla to truhla plná čokoládových mincí. V muzeu proběhlo vyhodnocení celé soutěže. Tým z 5.C skončil na 5. místě a my z 5. B dokonce na 3. místě. 🥉

Není ale důležité vyhrát, ale zúčastnit se a hlavně si to pořádně užít. ☺️ A to se nám, žákům z Boženky, povedlo.  Kromě dárků jsme si totiž odnesli i skvělý pocit. 🤗

Napsal Tomáš Hampl, žák 5.B ✍️

• Okresní kolo vybíjené 🏐

22. 4. 2024

Chlapci z 5. tříd se v pátek 12. 4. zúčastnili okresního kola vybíjené v Šumperku, kde se jim podařilo vybojovat 2. místo. 🥈 Moc gratulujeme! 🎊🎊

Družstvo hrálo ve složení: Timotej John, Samuel John, Jakub Vysocký, Matyáš Baník, Jan Čech, Lukáš Weichsel, Jakub Dittrich, Adam Králík, Mikuláš Zitta, Denis Cikryt a Tonda Pírek. 👍

• Přebor škol okresu Šumperk v orientačním běhu - jarní kolo 🧭

20. 4. 2024

Po delší době se okresní kolo přeboru škol v OB vrátilo do Zábřehu.

18. dubna se uskutečnilo v prostoru Wolkerových sadů, okolí rybníka Oborník a Knížecích sadů. Technické provedení měl na starosti klub Magnus Orienteering, jehož členy je řada žáků naší školy, kteří také výrazně přiložili ruku k dílu. Na závodech se zúčastnilo 200 žáků a studentů z 15 ti základních a středních škol. Hezké tratě měly délku 1,0 – 2,9 km a rozdílný byl také počet kontrol, a to od osmi kontrol pro nejmladší až po 19 kontrol na nejdelší trati. 🗺️

V družstvu ZŠ BN jsme měli 11 závodníků. 🏃 Je třeba zdůraznit, že všichni z nich našli všechny správné kontroly a v kombinaci s rychlým během jsme se dočkali výtečných výsledků. 🔝

V kategorii nejmladších hochů zvítězil  🥇 Kuba Vala a mezi dívkami 🥇 Julča Rochovanská a 3. místo obsadila Terka Hohnová. 🥉 V kategorii D5 (4. - 5. třída) byla nejlepší 🥇 Štěpánka Rochovanská, ale pouze 5 vteřin za ní na 2. místě její sestra Eliška. 🥈

Ve stejné věkové kategorii hochů se naši borci seřadili pěkně za sebou – 3. místo Kája Vala 🥉, 4. Martin Lexman a 5. Šimon Pátek. V silně obsazené kat. H7 (30 závodníků) skončil Vašek Macek na velmi pěkném 4. místě. A v kategorii D9 (8. - 9. třída) obsadila Eliška Hojgrová 7. místo a Terka Václavková 10. místo.

V soutěži týmů jsme tak s velkou převahou vyhráli kategorii mladšího žactva, což se nám podařilo i na minulých podzimních závodech. 🥳

Nyní se naše úspěšné družstvo bude připravovat na krajský přebor, který bude v květnu v Olomouci. 🙌

Strachotová Eva

• Matematická soutěž 3. a 4. tříd na ZŠ Školská 🧮

18. 4. 2024

Ve středu 17 .4. 2024 se naši šikovní počtáři ze 3. a 4. tříd zúčastnili matematické soutěže na ZŠ Školská, která se konala pod záštitou starosty města Zábřeha pana Františka Johna. Tímto děkujeme organizátorům za tuto možnost a za pěkně připravený doprovodný program, který dětem zkrátil čekání na vyhlášení výsledků. Soutěž provázelo téma Šmoulů a všechny děti si odnesly krásný dárek ve formě šmoulího pravítka (z 3D tiskárny). 📏

Našim deseti zúčastněným dětem se dařilo velmi dobře.

Nejlépe se umístila Dorotka Straková ze 3. A, která skončila na druhém místě. 🥈

Blízko stupni vítězů byla i čtvrtá Monika Pavlíková ze 3. BTamara Hrdinová ze 4. B. Moc gratulujeme! 🥳

• Čteme dětem v Zábřehu – celostátní projekt Celé Česko čte dětem 📖

15. 4. 2024

Naše škola se do tohoto projektu zapojila již po desáté.

Letos se na společném programu všech zábřežských škol v kině četly a dramatizovaly texty z knihy Zuzany Pospíšilové Sportovní pohádky. Školy byly také vyzvány, aby představily na společném programu sportovce, jehož výsledky přesahují jejich rámec. Z naší školy byla vybrána Adéla Komárková 6.A, která se závodně úspěšně věnuje judu. 🥋👍

Program za naši Boženku připravily děti ze 3.A třídy.

K dramatizaci a čtení si vybraly kapitolu Kouzelné boty - pěší turistika. Do čtení a dramatizace se zapojila celá třída. I když byly naše děti ze všech zúčastněných škol nejmladší, jejich vystoupení patřilo mezi velmi zdařilé. 🎭👏

Zároveň s tímto čtením byla vyhlášena výtvarná soutěž na téma:

“Když ti někdo řekne, že na to nemáš, ty řekni: Dívej se!” 🔝

I v této soutěži patřila naše škola mezi úspěšnější, protože si dva naši žáci: Kryštof Chmelík 3.A a Samuel John 5.B  odnesli 1. a 2. místo. 🥳

Součástí fotogalerie je také videozáznam představení. 🎞️

• Pravěk ve 4.A 🦣

15. 4. 2024

Skupinový projekt, který žáci 4.A realizovali v rámci hodin Vlastivědy, přinesl do jejich učebního procesu nový pohled na období Pravěku. 🦣

Prozkoumali nejen nové znalosti z této důležité éry lidských dějin, ale také si vyzkoušeli různé role v týmu, jako jsou výtvarník, organizátor, spisovatel a mluvčí. Díky projektu si rozvinuli schopnosti a dovednosti jako jsou spolupráce a kreativita. 🎨

• Po roce se opět vrací Spojovák! 🎵 💚

10. 4. 2024

Zveme Vás v pátek 31. května 2024 na 2. ročník benefičního festivalu Spojovák. 🎵 💚

Akce se bude konat v areálu školní zahrady, kterou měníme na moderní přírodní zahradu. 🌱 Ještě před zahájením samotného festivalu si nenechte ujít i slavnostní otevření našich krásných tělocvičen (v 15:00). ⚽🏀🥅

A festival? Na Spojováku Vám zahrají (přibližně od 16:30):