• Novinky

• Konstruktérská akademie Postřelmov 🤖

7. 6. 2022

V pátek 3. 6. 2022 jsme s žáky 6.A navštívili velmi vydařenou akci v Postřelmově s názvem Konstruktérská akademie. Jednalo se o soutěž v programování stavebnice LEGO. Soutěžící měli nelehký úkol, naprogramovat robota tak, aby dokázal projet vyznačenou trasu a zároveň přenesl malý hokejový puk. Naši školu reprezentovali Tobias Musil a Filip Škalda. Nutno podotknout, že se svého úkolu zhostili důstojně a s nadšením, za to jim velký dík. Pro zbývající účastníky byl připraven bohatý program včetně ukázky chemických pokusů, VR reality, 3D tisku, herního simulátoru, ukázky dronů, představení místních hasičů, truhlářská výroba a další zajímavé aktivity. 💡 Nechyběli zástupci různých středních škol a učňovských oborů z okolí. Velkou část aktivit si mohli žáci vyzkoušet na vlastní kůži.

Akce se všem moc líbila! 🔥

• Odznak všestrannosti olympijských vítězů 🏆

7. 6. 2022

pátek 22. 4. jsme se v Mohelnici zúčastnili okresního kola celorepublikové soutěže OVOV, kterou založili olympijští šampioni v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle.

Závodníci plní v okresním kole čtyři disciplíny (hod 2kg medicinbalem obouruč přes hlavu vzad, skákání přes švihadlo po dobu 2 minut, trojskok snožmo z místa, kliky po dobu 2 minut) a k tomu jednu ze dvou volitelných (běh na 1000m nebo dribling s basketbalovým míčem po dobu 2 minut). Soutěží jak osmičlenná družstva (čtyři chlapci a čtyři dívky), tak i jednotlivci. Výhodou této soutěže je, že členové družstva mohou postoupit do vyšších kol jako jednotlivci, i když se družstvu zrovna nezadaří.  Ti nejnadanější mladí sportovci se přes okresní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde zažijí neopakovatelnou atmosféru velké sportovní akce a setkají se s desítkami olympioniků a sportovních osobností. 🏅

Naši školu v okresním kole reprezentovalo družstvo a deset jednotlivců. Ve velké konkurenci jsme si nevedli vůbec špatně. Družstvo skončilo na neoblíbeném ale přece krásném 4. místě.

Složení družstva: Nikol Pelantová, Agáta Přibylová, Hana Žáková, Dorota Pavlů, Vojtěch Opravil, Jan Hajtmar, Václav Čech, Dominik Poláček

Jednotlivci: Karolína Malá, Matyáš Ficek, Jakub Matějíček, Lucie Žalio, Dorota Hádková, Kamil Lajmar, Jakub Holínka, Lucie Janů, Julie Burešová, Vilém Pospíšil

Do krajského kola, které se konalo 26. 5. v Hranicích, postoupila dvě děvčata a tři chlapci - Agáta Přibylová, Karolína Malá, Vojtěch Opravil, Václav Čech, Dominik Poláček. V Hranicích ale na naše reprezentanty čekaly odlišné disciplíny než v kole okresním. Zde soutěžící změřili své síly v běhu na 60m, dálce, shybech (počet za 2min), leh sedech (počet za 2min), hodu míčkem a ve zvolené disciplíně (běh 1000m, plavání nebo driblink) I zde předvedli naši žáci super výkony. Vojta a Vašek se umístili na úžasném 3. místě a Agáta obsadila pěkné 5. místo, Karolína vybojovala 8. místo a Dominik ve velké konkurenci obsadil 17. místo.

Všichni soutěžící si zaslouží velkou pochvalu a díky za vzornou reprezentaci naší školy. 🎉